Telefoniczna centrala dla przychodni, pomaga zaoszczędzić to, co w obsłudze pacjentów jest najcenniejsze – czas. Poświęcony na obsługę jest bowiem istotny nie tylko w zakresie sprzedaży, czyli pozyskiwania nowych pacjentów, ale również w zakresie wsparcia. Problem z dodzwonieniem się do placówki medycznej, często skutkuje w wybór innej placówki, tym samym wiążąc się z realnymi stratami.
Centrala dla przychodni i kolejkowanie połączeń
Telefoniczna centrala Unimed i telefonia VoIP zdecydowanie wpływają na znaczną oszczędność czasu w zakresie obsługi klienta. Wszystko to za sprawą kolejkowania połączeń. Dzięki tej usłudze wszystkie połączenia przychodzące kierowane są do jednej telefonicznej Centrali. Tutaj mamy do wyboru kilka ciekawych rozwiązań, zależnych od wewnętrznej struktury obsługi w firmie. Możemy bowiem wystosować dla oczekującego połączenia, nagrany wcześniej, stosowny komunikat głosowy lub od razu połączyć go z konkretnym pracownikiem. Komunikat głosowy może również informować pacjenta ile osób oczekuje obecnie na połączenie (Twoje połączenie jest … w kolejce. Proszę czekać).
Dzięki funkcji kolejkowania połączeń, mamy pewność że każde oczekujące połączenie zostanie odebrane lub oddzwonione. Kolejkowanie połączeń funkcjonuje bowiem również w godzinach zamknięcia placówki. Polega ono na odtworzeniu pacjentom stosownych komunikatów informujących zarówno o tym, że placówka jest zamknięta, jak i o tym, że pracownicy recepcji oddzwonią do pacjenta w kolejnym dniu roboczym – co pozwala znacząco zmniejszyć odsetek ciągłego wykonywania połączeń przez jednego pacjenta.
Pacjenci nie lubią czekać
Odtworzenie dzwoniącemu muzyki, w trakcie oczekiwania na połączenie, „może skrócić postrzeganie upływania czasu o 50%„*. Oczekując w kolejce na połączenie, pacjent może zająć się innymi czynnościami, dlatego też funkcja kolejkowania połączeń, zdecydowanie wpływa na zadowolenie pacjentów.
Odtworzony komunikat czy muzyka, nie mają jednak na celu wyłącznie umilenia klientowi oczekiwania na połączenie, a wydajną organizację pracy przychodni. Niestety pacjenci nie łączą się z placówkami równomiernie w ciągu całego dnia roboczego, nawet 50%* połączeń zostaje wykonanych po godzinach pracy przychodni, z kolei 80%* pozostałych połączeń, wykonywanych w trakcie godzin pracy, zazwyczaj wykonywane jest w krótkich interwałach (np. po 9.00 i później 15.00-17.00)
*Na bazie badań od Datera.pl